Видима -Раковски - Славия 2:1

Белите нокаутирани на терена в Севлиево, последният отбор в таблицата им нанася 11-та загуба в първенството...

Най-неочаквано Славия получи нокаутиращ удар в Севлиево и загуби с 1:2 от изпадащия тим на Видима. Това бе 11-о поражение на белите в шампионата досега и трето поредно през пролетта. От 56-а минута Славия бе с играч повече на терена (Щърков бе изгонен за 2 жълти картона), но и това не помогна на отбора да стигне поне до равенство. При 0:2 Божов пропусна дузпа. Голмайсторът на Славия вкара гол от първия опит, но дузпата трябваше да бъде пребита защото изгоненият Щърков все още не бе напуснал терена. При втория си опит Божов би в ръцете на севлиевския вратар Колев.

С тази загуби Славия остана твърдо на деветото място без шансове за класиране в четвърката. Сезонът ще бъде спасяван във финала срещу ЦСКА за Купата на България на 25 май...

В Севлиево Жуниор отбеляза своя 8-и гол (от 39 мача) за Славия, а първите си минути с бялата фланелка в официален мач играха юношите (родени 1993 г.) Стоян Предев и Божидар Васев.

Видима - Славия 2:1

1:0 -. Иванов (12), 2:0 - Господинов (42), 2:1 - Жуниор (68)

Жълт картон: Предев

Славия: Петров, Дяков, Молдованов, Дениран, Генев, Мансаров (60 - Предев), Димитров, Георгиев , Божов, Христов (65 - Жуниор), Пеев (44 - Васев)

В групата за мача: Кунчев, Филипов, Сечков, Бассо