Славия - Локомотив (Пд) 2:2

В първия си мач от турнира в Банско белите взимат точка срещу познат противник. Следващата среща е с Черно море в понеделник - 18 юли. В контролата с фланелката на Славия играха 26 футболисти, двама от тях на проби...

Славия завърши наравно - 2:2 с Локомотив (Пд) в турнира в Банско, в който участват още Черно море и Банско, завършили преди мача на белите 1:0 за варненци. Те вече имат две победи, след 3:2 срещу Локо (Пд), но и мач повече. В турнира Славия ще играе последователно с Черно море на 18 юли (понеделник) и срещу Банско на 26 юли. В паузата Славия ще играе една контрола - на 23 юли с Монтана.

За белите головете вкараха Радослав Василев в 8-а минута и Георги Христов в 77-а. Резултатът се движеше така: 1:0 за Славия, 1:1 (Здравко Лазаров -57-а мин.), 1:2 - Ерош Габор (70), 2:2.. В 80-а минута за втори жълт картон бе изгонен Валентин Георгиев от Локомотив, реферът Драган Стойков показа жълти картони на Кирил Огнянов и Диян Молдованов от Славия.

Треньорският екип на Славия използва общо 26 играчи, които са на лагер в Банско. Началният състав бе: Кунчев, Филипов, Желев, Тодоров, Попев, Юруков, Василев, Иванов, Жуниор, Димитров, Пеев. През първото полувреме Валентин Добревски замени Димитров в 30-а минута, а тримата вратари - Кунчев, Ем.Петров и Вълков пазиха по 30 минути.

През второто полувреме играха Дреновички, Огнянов, Молдованов, Борносузов, Христов, Георгиев, Илиев, Том, бразилец на проби, Ели Маркес, Максим Стойков и Даниел Васев. В игра около 25 минути бе и сърбинът Марко Милойкович, на проби, юноша на Цървена звезда, за последно играч на втория тим на германския Майнц 05.

В мача не участваха Николай Божов, получил лека травма в тренировките, както и възстановяващите се след контузии Павле Попара и Богомил Дяков.