Славия - Левски 1:2

в контрола, играна на стадиона в Овча Купел. За първи път футболист от Канада на проби при белите...

Славия загуби с 1:2 в контрола, играна на стадиона в Овча купел.Мачът бе част от подготовката на двата отбора в паузата в шампионата поради европейските квалификации на нашите национали срещу Англия и Швейцария.

Левски поведе след автогол на защитника Филипов, който изпрати топката в мрежата зад Емил Петров след остро центриране към неговото поле. Четвърт час по-късно Жуниор изравни, малко след това той можеше да вкара поне още два гола на сините, но ударите му винаги отиваха встрани от вратата на гостите. Победния гол за Левски вкара Тодор Христов, футболистът, закупен от Берое, който досега не е играл в официален мач за новия си отбор.

За първи път публиката на стадион Славия видя в игра и футболист от Канада. На проби при белите е нападателят Джеймс Бейкър. Той е роден през 1994 г., живее в Торонто (Онтарио) и е играл при юношите на тамошния клуб "Торонто пейтриътс". Бейкър бе на игрището с бялата фланелка от 62-а минута до края на мача.

Мартин Кушев и помощниците му използваха в контролата 21 играчи. Някои от тях играха по едно полувреме, други по-малко, а Филип Филипов остана на игрището 80 минути. В контролата не взеха участие титулярите Кунчев, Димитров, Божов, Златков, Галин Иванов и Борносузов, които тренираха сутринта преди срещата.

Както е известно, в 5-ия кръг Славия ще гостува на новака Лудогорец. Мачът е насрочен за 18 септември (неделя) от 19.00 ч. на стадиона в Каварна.

Славия започна в състав: Петров, Филипов, Желев, Молдованов, Попев, Маркес, Попара, Илиев, Пеев, Жуниор, Христов.

По различно време на терена излязоха: Вълков ( в 46-а минута), Огнянов (46), Том (60), Спас Георгиев (46), Стоян Георгиев, от юношите (70), Стойков (46), Даниел Васев (75), Валери Цекин, от юношите (80), Добревски (70), Бейкър (62)