Славия победи като гост Черноморец с 3:2

Славия победи като гост Черноморец с 3:2 в мач от седмия кръг на "А" футболната група и записа втора поредна шампионатна победа.
В 9-та минута Тодор Паланков открадна топката на Ели Маркес в половината на "белите" и с удар от 25 метра изпрати топката в мрежата зад Стефано Кунчев - 1:0 за Черноморец.
Грешка в защита, дошла неразбирателство между Георги Терзиев и Стоян Колев, позволи на Даниел Пеев в 33-та минута да излезе сам на празна врата и да възстанови равенството - 1:1.
В 40-та минута Траян Дянков спъна в наказателното поле Жозе Жуниор и главният съдия Димитър Андреев отсъди дузпа в полза на Славия. От бялата точка Жуниор бе точен - 2:1 за столичани.
Второто полувреме също беше резултатно и донесе радост за футболистите на Славия и запалянковците на клуба. В 58-та минута Георги Андонов от пряк свободен удар възстанови равенството - 2:2.
В 75-та минута обаче влезлият като резерва нападател на "белите" Николай Божов с красив прехвърлящ удар направи резултата 3:2 и донесе важната победа в полза на Славия.
В 81-та минута Жереми Фо-Поре симулира в наказателното поле на Славия и получи втори жълт и съответно червен картон, като домакините останаха в намален състав до края на мача. В оставащите минути "белите" се бранеха организирано и на контраатака пропуснаха да реализират четвърто попадение.
Победата в Бургас е първа далеч от дома в официален мач за новото треньорско ръководство на Славия.
След този двубой "белите" вече имат актив от 10 точки. В следващия осми кръг възпитаниците на старши треньора Мартин Кушев са домакини на Калиакра (Каварна).

състав на Славия: Кунчев, Димитров, Желев, Златков, Маркес,  Борносузов, Пеев (90-Георгиев), Юруков, Попара (82-Молдованов), Иванов, Жуниор (67-Божов)