Славия разгроми Локомотив София с 5:0

Славия разгроми Локомотив София с 5:0 у дома в дербито на осмия кръг на Елитната юношеска група до 17 години родени 1995 година)

Славия разгроми Локомотив при родените през 1995 година

Славия разгроми Локомотив София с 5:0 у дома в дербито на осмия кръг на Елитната юношеска група до 17 години родени 1995 година). Двубоят се игра на помощния терен на базата на "белите", а с две попадения се отличи основният голмайстор на отбора Милан Проданов.
Резултатът беше открит още в 19-ата минута от Проданов, който се възползва от центриране на Любомир Симов.

В 30-ата минута Милан Проданов отправи удар към вратата на гостите, вратарят на Емил Христов изби топката и Красимир Маринов беше точен при добавката за 2:0.
През втората част Славия отново беше по-активният отбор на терена и продължи да бележи голове във вратата на Локомотив. Милан Проданов в 66-ата и Красимир Маринов в 71-ата минута покачиха резултата на 4:0.

Влезлият като резерва Иван Колев в 74-ата минута направи добавка след удар на Милен Тодоринов и оформи крайното 5:0 в полза на "белите".

Победата е втора за младите слависти в столичните дербита през настоящата кампания. Във втория кръг на шампионата, преди близо месец и половина, Славия победи ЦСКА с 1:0. Голмайстор тогава отново бе Милан Проданов, който вече има 5 попадения.

Белите" имат актив от 18 точки след 7 изиграни двубоя и делят първото място във временното класирането със състава на Литекс. До момента възпитаниците на старши треньора Владимир Иванов са записали 6 победи и 1 загуба.

В среща от зоналното първенство при родените през 1996 година Славия завърши наравно 0:0 у дома срещу ЦСКА. Любомир Лозанов, Стефан Велков и Димитър Тодоров пропуснаха най-чистите положения за гол в полза на "белите". Треньор на юношите младша възраст в школата на най-стария български клуб е Ивайло Семерджиев.
При родените през 1998 година "белите" загубиха с 1:3 на собствен терен от състава на ЦСКА.