Трети пореден успех за “белите”

Жуниор Жуниньо и Илия Илиев бележат за 3:0 над Калиакра

Славия постигна трета поредна победа в първенството и се изкачи до 8-ото място във временното класиране на “А” група преди дербито с ЦСКА в 9-ия кръг. “Белите” надделяха с 3:0 над гостуващия Калиакра с   две попадения на бразилеца Жуниор и едно на ветерана Илия Илиев.

Двубоят започна с натиск на столичани и още в първата си атака те пропуснаха отлична възможност за гол – след корнер топката се озова у Божов, който нанесе слаб удар с глава. В петата минута обаче резултатът бе открит. Главният рефер Христо Ристосков отсъди дузпа за домакините, след като Милен Бонев спря с ръка топката в наказателното поле на каварненци. От бялата точка Жуниор Жуниньо беше безпогрешен – 1:0. “Белите” продължиха да доминират и малко по-късно Детелин Димитров се оказа последна преграда пред вратата след мощен шут на Даниел Пеев.

Калиакра стигна до точен изстрел едва в 25-ата минута чрез Юлиян Петков, но Кунчев внимаваше и улови кълбото.

До почивката Славия пропусна да удвои резултата – лошо разиграна от защитата на гостите топка бе открадната от Юруков, който намери останалия сам в наказателното поле Жуниор; изстрелът на бразилеца от границата на вратарското поле обаче профуча в аут.

Втората част отново започна с положение за домакините – след центриране от пряк свободен удар Живко Желев шутира над вратата. В следващите минути Галин Иванов на два пъти изяви претенции за дузпи, но съдията Ристосков не ги отчете.

Калиакра отвърна с опасен шут от фаул на бившия футболист на “белите” Джунейт Яшар, преминал на сантиметри от гредата.

В 67-ата минута все пак логиката възтържествува и по-добре играещият тим на Славия стигна до втори гол. Влезлият като резерва Илия Илиев изведе технично Жуниор отляво, а нападателят финтира защитник и заби топката в мрежата за 2:0. Малко по-късно бразилецът върна услугата, като проби през центъра и пусна остър пас към Илиев, за когото не бе проблем да оформи класическото 3:0.

До края мачът се доиграваше, а плахите опити на Калиакра да стигне до почетен гол не се увенчаха с успех.

В срещата официален дебют с бялата фланелка записа 21-годишният Уелингтон Камарго-Том.  Бразилският халф замени сънародника си Жуниор в 75-ата минута.

Състав на Славия: Кунчев, Димитров, Желев, Златков, Маркес, Борносузов, Юруков, Пеев (58 - Илиев), Г. Иванов, Жуниор (75 - Том), Божов (86 – Василев).