Славия шокира ЦСКА

“Белите” надиграха категорично “червените” за 1:2 на “Армията”

Славия изигра най-силния си мач от началото на сезона и прекърши прокобата срещу ЦСКА на стадион “Българска армия”. “Белите”, които за последно спечелиха на този стадион през далечната 2002 година, надиграха категорично  “червените” и заслужено победиха с 2:1. Нещо повече – резултатът в дербито можеше да е доста по-категоричен в полза на символичните гости, които проявиха снизходителност при един куп чисти положения пред противниковата врата. У зрителите пък остана впечатлението, че не “армейците”, а именно възпитаниците на Мартин Кушев са основният фаворит за шампионската титла тази година.

Славистите започнаха срещата по-активно и в шестата минута Николай Божов бе изведен сам срещу Караджов, но вратарят успя да избие силния му удар. При последвалия корнер обаче топката стигна до непокрития Илия Илиев, който безпроблемно откри – 0:1. В тези моменти бранителите в бели екипи не даваха никакъв шанс на офанзивните състезатели на ЦСКА, а контраатаките към Караджов вещаеха сериозна опасност. Така се стигна до 23-ата минута, в която Николай Божов нахлу в наказателното поле и бе повален от Костадин Стоянов, след което сам реализира отсъдената дузпа за 0:2. Резултатът се запази до почивката, а “белите” имаха и късмет при невероятен пропуск на Пламен Крачунов.

През втората част Славия продължи да се брани отлично, а контрите всяваха смут в “червената” отбрана. Последователно Илия Илиев и Николай Божов обаче не съумяха да преодолеят Иван Караджов. В последните минути ЦСКА се хвърли на отчаян щурм, довел до попадение на румънеца Янис Зику за крайното 1:2.

С победата “белите” събраха 16 точки и вече са на седмо място в класирането.

Съставът на Славия: Кунчев, Димитров, Златков, Желев, Маркес, Филипов, Юруков (85 – Пеев), Иванов, Илиев (73 - Борносузов), Жуниор (90 - Молдованов), Божов