Славия разгроми Спортист (Своге)

Славия разгроми Спортист (Своге) и е на първо място в Елитната юношеска група до 19 години

Славия победи с разгромното 5:0 като гост аутсайдера Спортист Своге в среща от 11-ия кръг на Елитната юношеска група (родени 1993 година). Победата осигури на „белите” първото място във временното класиране. Възпитаниците на старши треньора Християн Войнов имат актив от 28 точки след 10 изиграни мача и все още не са записали нито едно поражение.

В дербито на дестия кръг пък младите слависти победиха у дома състава ЦСКА с 2:0. С два гола в заключителните 15 минути на двубоя се отличи нападателят Стоян Георгиев. Калоян Бонев от ЦСКА получи червен картон още 13-ата минута. Защитникът на „червените” фаулира откъсналия се Добрин Петров и заслужено беше отстранен от игра. Заради численото си преимущество „белите” тотално надиграха своя съперник и могат да съжаляват за пропуснатата по-изразителна победа.

В следващия 12-и кръг Славия е домакин на Ботев (Враца). Срещата е насрочена за 31 октомври , а началният час е 14.30.

Славия е лидер в класирането и на Елитната юношеска група на България до 17 години (родени през 1995 година). В среща от 10-ия кръг възпитаниците на Владимир Иванов победиха у дома с 3:0 състава на Чавдар (Етрополе) . На 19 ноември славистите гостуват на Левски в дербито на 11-ия кръг. Славия има 22 точки на първото място в подреждането, а „сините” са на четвърта позиция с 4 точки по-малко.