Славия продължава за купата на БФС в две възрастови групи

Две от възрастовите групи на Славия продължават напред в турнира за купата на БФС. На осминафиналите родените през 1996 година млади слависти победиха с 1:0 навън отбора на Пирин Благоевград. Голът на победата за столичани реализира Емил Стоев в 60-ата минута, разписвайки се с удар от границата на наказателното поле. "Белите" играха едно полувреме с човек повече заради червен картон на Мартин Митков секунди след почивката.

Също в осминафинален двубой за купата на БФС родените през 1998 година таланти от школата на най-стария български клуб победиха Черноморец в Бургас след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1, а славистите спечелиха драматично с 6:5 след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

На осминафиналите при родените 1994 година Славия записа шокираща домакинска загуба с 1:4 от Черно море.

Жребият за четвъртфиналите в турнира за купата на БФС ще се тегли на 15 ноември, а мачовете са една седмица по-късно.