Славистите разгромиха Академик при родените през 1996-а година

Славия постигна разгромна победа със 7:1 като домакин срещу Академик София в мач от десетия кръг на зоналното първенство при юношите, родени през 1996-а година.

Головете за славистите, водени от старши треньора Ивайло Семерджиев, реализираха Кристиян Терзийски, Мирослав Иванов, Стефан Велков, Янис Карабельов, Илиян Митрев и Ангел Димитров. Автогол от гостите си вкара Цветан Гаврилов четвърт час преди края.

"Белите" са на четвърто място във временното класиране с актив от 22 точки.

В зоналното първенство при родените през 1994-а година Славия записа нов успех - 3:1 у дома срещу аутсайдера Чавдар (Етрополе). След 10 изиграни кръга славистите са лидери в класирането с актив от 28 точки, с 4 повече от Левски, намиращ се на втора позиция.

В шампионата при децата Б, родени през 1998-а година, "белите" загубиха с 1:3 у дома от Левски. Единственият гол за Славия в този мач вкара Адриан Димитров. Славистите са на четвърта позиция в подреждането с 16 точки.