Напред за купата

Славия победи с 4:0 като гост третодивизионния Загорец в мач от 1/16-финалите в турнира за купата на България. Цветелин Чунчуков се разписа в 10-ата и в 16-ата минута, давайки бърз и ранен аванс в полза на столичани. Нападателят откри резултата с глава, а броени минути по-късно се измъкна от отбраната на домакините и отново реализира във вратата на домакините.
Воденият от Златомир Загорчич състав изпусна още няколко чисти положения преди почивката, но логичното се случи през втората част.
Владислав Узунов вкара още едно попадение седем минути след почивката с удар от движение, докато влезлият като резерва Калоян Кръстев се възползва от груба грешка в защитата на Загорец и оформи крайния резултат в 82-ата минута на срещата в Нова Загора.
Халфът Венцислав Бенгюзов получи лека контузия в ахилеса, но се очаква да бъде готов за следващия мач на "белите" от шампионата срещу Ботев (Пловдив).
Янис Карабельов се завърна в игра за Славия, след като през последните 6 седмици лекуваше контузия.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Христо Попадийн, Давид Уманес, Емил Виячки, Димитър Велковски, Венцислав Бенгюзов (59-Дарко Тасевски), Владислав Узунов (74-Калоян Кръстев), Славчо Шоколаров (55-Янис Карабельов), Емил Стоев, Галин Иванов, Цветелин Чунчуков