Първи успех при гостуване в шампионата

Славия постигна първия си успех при гостуване в шампионата. В двубой от 11-ия кръг от efbet Лигата славистите спечелиха с 1:0 като гости на Ботев (Пловдив).
Двубоят започна в бавно темпо, като съперниците се дебнеха за грешки. Постепенно "белите" заиграха по-добре и поведоха в резултата. В 25-ата минута вратарят на домакините Янко Георгиев не изби добре центрираната топка, пръв до нея се добре Славчо Шоколаров, който изпревари Марко Перван и хладнокръвно се разписа във вратата на "канарчетата".
Този гол обърка домакините, които започнаха да грешат по-често и трудно стигаха до вратата на съперника. В 33-ата минута при контра на Славия Цветелин Чунчуков излезе на удобна позиция, но вместо да стреля, тръгна да лъже бранителите на съперника и топката му беше отнета.
В 41-ата минута Георги Георгиев спаси удар на Кристиан Димитров.
Три минути след това остана с човек по-малко, след като Димитър Велковски получи втори жълт картон и беше изгонен от игра. Секунди преди почивката Тодор Неделев стреля, но Георги Георгиев хвана топката.
Домакините опитаха да наложат натиск след почивката. В 47-ата минута Еберт Кардосо стреля, получи се рикошет, но Георги Георгиев улови топката. В 53-ата минута Тодор Неделев подаде на Марко Перван, който преодоля Милен Гамаков, но от удобна позиция прати топката над вратата на софиянци.
В 75-ата минута при бърза контраатака на "белите" Радослав Кирилов получи пас в дълбочина, излезе сам срещу Янко Георгиев, стреля, но вратарят на "канарчетата" изби топката.
Малко по-късно топката достигна до Владислав Узунов, но силният му удар премина на сантиметри от гредата.
В 90-ата минута Янко Георгиев изби топката след удар на Галин Иванов от  удобна позиция.
В игра за Славия се завърнаха Радослав Кирилов и Янис Карабельов, които лекуваха контузии.
Успехът е втори пореден за Славия във всички турнири след 4:0 срещу Загорец (Нова Загора) в турнира за националната купа преди три дни.

състав на Славия: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Емил Виячки, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Емил Стоев (58-Петър Патев), Славчо Шоколаров,  Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов (71-Янис Карабельов), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (58-Радослав Кирилов)