Втори пореден успех в шампионата

Галин Иванов се разписва от дузпа срещу Царско село

Славия спечели втората си поредна победа в шампионата. В среща от 12-ия кръг "белите" спечелиха с 1:0 у дома срещу Царско село.
В седмата минута на двубоя под дъжда в София вратарят Георги Георгиев се намеси стабилно при удар с глава на Георги Минчев.
Четвърт час по-късно Цветелин Чунчуков стреля с глава, но стражът Джони Пласид отби кълбото в корнер.
В 32-ата минута Чунчуков открадна топката в наказателното поле след грешка в защитата на гостите и Пласид го фаулира. Националът Галин Иванов реализира отсъдената от съдията Георги Димитров дузпа.
През втората част "белите" не успяха да наложат превъзходство, но и не позволиха никакви изненади на тежкия терен.
В 85-ата минута Галин Иванов проби отдясно и подаде към Владислав Узунов, но ударът му беше блокиран и минималната преднина на Славия се запази до края на двубоя.
Славистите, които имат три последователни успеха във всички турнири, гостуват на Берое в 13-ия кръг от efbet Лигата.

състав на Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Радослав Кирилов, Славчо Шоколаров, Венцислав Бенгюзов (81-Владислав Узунов), Янис Карабельов, Галин Иванов (87-Емил Стоев) и Цветелин Чунчуков (70-Калоян Кръстев)