Четвърта поредна победа в шампионата

Славия победи с 1:0 като гост Витоша (Бистрица) в мач от 14-ия кръг в шампионата.
През първата част липсваха чистите голови положения пред двата врати, като "белите" бяха по-активни, но повечето от атаките им завършиха без опасни удари.
В 44-ата минута се стигна до куриозно положение. Центриране отдясно на Мартин Станкев случайно срещна напречната греда на вратата на гостите.
Четири минути след почивката Янис Карабельов стреля опасно, но вратарят Християн Василев спаси удара му. В 52-ата минута Славия стигна до попадение. Стражът Василев прати топката в краката на Георги Йомов, който се опита да го пресира, и кълбото влезе във вратата на домакините.
В 64-ата минута Христо Попадийн отблизо с глава не успя да намери очертанията на вратата на Витоша.
Пет минути по-късно Георги Купенов не успя да засече топката във вратата, след като беше оставен сам в наказателното поле на Славия при центриране от корнер.
В 88-ата минута Илиян Мицански шутира опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри над вратата.
В първата минута от добавеното време националът Галин Иванов стреля силно от фаул, Василев изби кълбото, то достигна до резервата Мицански, но той би в тялото на стража на "тигрите".
След четвъртия си пореден успех в шампионата и пети последователен във всички турнири "белите" се изкачиха на пето място в класирането в efbet Лигата с актив 22 точки.

състав на Славия: Георги Георгиев, Емил Виячки, Петър Патев, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Радослав Кирилов (73-Венцислав Бенгюзов), Георги Йомов (82-Емил Стоев), Дарко Тасевски (55-Илиян Мицански)