Равенство с Локомотив (Пловдив)

Славия направи равенство 1:1 у дома с пловдивския Локомотив в среща от 15-ия кръг в първенството.
В 13-ата минута Славчо Шоколаров стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Мартин Луков се справи с удара му.
Десет минути преди почивката шут на Дейвид Малембана излезе в аут, а в 41-ата минута гредата помогна на "белите" да не допуснат попадение. Бирсент Карагарен центрира към Ален Ожболт и неговият удар се отби в страничния стълб зад Георги Георгиев.
През втората част липсваха чистите голови положения, а двата тима размениха попадения след изпълнение на дузпи. В 73-ата минута Емил Виячки извърши нарушение в наказателното поле срещу Петър Витанов и Димитър Илиев даде аванс за Локомотив.
Малко по-късно Радослав Кирилов стреля неточно от наказателното поле.
В 80-ата минута Шоколаров беше повален в наказателното поле от Йосип Томашевич и националът Галин Иванов изравни при 11-метровия наказателен удар.
В добавеното време на срещата Анте Аралица стреля опасно към вратата на Славия, но топката излезе в аут.
Равенството прекъсна серията на Славия от четири поредни победи в шампионата. Славистите остават на пето място в efbet Лигата с 23 точки.
Мартин Кушев води отбора в този двубой, защото старши треньорът Златомир Загорчич е в Сърбия заради смъртен случай в семейството му.

състав на  Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Йомов, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов (88-Дарко Тасевски), Радослав Кирилов (81-Калоян Кръстев), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (70-Венцислав Бенгюзов)