Поражение срещу "червените" прекъсна серията от пет поредни мача без загуба

Поражение срещу

Славия допусна поражение с 0:1 като гост срещу ЦСКА-София в двубой от 16-ия кръг в шампионата.
След спокоен първи четвърт час от срещата на стадион "Българска армия", Георги Георгиев с вещина изби удар на Петър Занев в 23-ата минута.
Малко по-късно Георги Георгиев изби шут на Рубен Пинто, а пет минути преди почивката топката кацна на гредата на вратата на "белите" след диагонален удар на Евандро и рикошет.
След почивката домакините бяха по-активни, въпреки че първият удар към една от двете врати беше на Георги Йомов.
В 53-ата минута Евандро премина през Славчо Шоколаров в наказателното поле на Славия и центрира успоредно за Али Соу. Гамбийският нападател беше спрян от Христо Попадийн и Милен Гамаков, като вторият изби топката преди тя да достигне до голлинията.
Шест минути след това домакините на два пъти можеха да достигнат до попадение, но удари на Вив Соломон-Отабор и Рубен Пинто бяха блокирани.
В 66-ата минута ЦСКА-София достигна до попадение. Петър Занев центрира топката отдясно след фаул за Али Соу. Той отправи удар с глава, а Георги Георгиев достигна топката, но не успя да я спре и тя влезе във вратата му.
В 77-ата минута удар на Кристиян Малинов стреля неточно след бърза контра на "армейците".
Последваха силни мигове за "белите" в половината на ЦСКА.
Осем минути по-късно удар с глава на Галин Иванов беше избит от Густаво Бусато.
Три минути преди края на редовното време Славчо Шоколаров получи червен картон за нарушение срещу Жеферсон и разправия с главния съдия Драгомир Драганов.
В добавеното време "белите" опитаха да упражнят натиск и топовен далечен удар на Емил Стоев се отби в страничната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато, като късметът изневери на славистите в този момент.
След този двубой серията на Славия от пет поредни мача без поражение беше прекъсната. Воденият от Златомир Загорчич състав остава на пето място в класирането до момента.

състав на Славия: Георги Георгиев, Емил Виячки, Петър Патев, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов (80-Венцислав Бенгюзов), Славчо Шоколаров, Владислав Узунов (69-Цветелин Чунчуков), Георги Йомов (59-Емил Стоев), Радослав Кирилов, Галин Иванов