Трета поредна победа изкачи "белите" юноши начело в класирането при 17-годишните

Трета поредна победа изкачи

Славия записа трети пореден успех в Елитната юношеска група на България до 17 години, който изкачи "белите" на първото място във временното класиране. В среща от 13-ия кръг в шампионата славистите победиха с 4:2 у дома Етър.
След малко повече от четвърт час игра "виолетовите" изненадващо взеха аванс чрез Светломир Събев. В последвалите минути Славия опита всичко, за да изравни и логичното се случи в 39-ата минута. Автор на първото попадение в полза на "белите" се превърна Мартин Сораков. В самия край на първата част Сораков направи 2:1 след прецизно изпълнение на дузпа.
В 62-ата минута Марио Райчев затвърди превъзходството в полза на Славия с трето попадение във вратата на гостите от Велико Търново.
В края на редовното време от двубоя Мартин Сораков оформи хеттрика си за 4:1, а Етър достигна до почетно попадение в добавеното време.
Славистите имат актив от 30 точки и излезе на първо място в класирането. Септември (София) също е с 30 точки, след като загуби срещу Левски с 0:1. В миналия кръг "белите" победиха Септември с 3:1 и имат превъзходство от преките двубои.
В 14-ия кръг Славия играе като гост срещу Национал (София). Срещата е на 23 ноември от 11.00 часа.