Драматично отпадане за националната купа

Славия отпадна от осминафиналите в турнира за купата на България. У дома славистите нямаха късмет и загубиха драматично с 1:2 срещу Ботев (Пловдив) на заснежения терен и при много студено време на стадион "Славия", в чието почистване се включиха и запалянковците.
Двубоят започна изключително лошо за "белите". В третата минута Костадин Ничев подаде за Лазар Марин на левия фланг, който продължи за Тодор Неделев и той се разписа за гостите.
Десет минути след това Димитър Велковски отправи далечен шут към вратата на Ботев, но Янко Георгиев се справи със ситуацията.
В 27-ата минута "жълто-черните" достигнаха до второто си попадение. Филип Филипов направи пробив отдясно, след което намери Шопов, който изведе Неделев и той отново се разписа във вратата, пазена от Георги Георгиев.
Две минути преди почивката Георгиев спаси шут на Неделев и запази интригата в двубоя.
През втората част на заледения терен се изви истинска вихрушка пред вратата на Ботев, но Славия не успя да достигне мечтания обрат.
В 49-ата минута Георги Йомов получи отлично подаване и шутира от малък ъгъл, но в последния момент защитата на пловдивчани отби в корнер.
В 61-ата минута славистите намалиха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Калоян Кръстев, който от близка дистанция изпрати кълбото в мрежата на Янко Георгиев.
В 81-ата минута възпитаниците на Златомир Загорчич направиха нова страхотна комбинация на тежкия терен, която завърши с удар с глава на Калоян Кръстев, но вратарят Янко Георгиев успя да улови топката.
Минута преди края на редовното време защитникът Петър Патев също беше много близо до изравнителния гол в срещата. Патев беше най-съобразителен в наказателното поле на пловдивчани и от съвсем близка дистанция шутира, но топката профуча на сантиметри от гредата.
В добавеното време попадение на защитника Емил Виячки беше отменено заради засада.

състав на Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Андреа Христов, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Милен Гамаков (82-Владислав Узунов), Георги Йомов, Радослав Кирилов (67-Емил Стоев), Галин Иванов, Илиан Мицански (50-Калоян Кръстев)