Победа във Враца

Славия се поздрави с нов успех в шампионата след силна игра далеч от София. В среща от 19-ия кръг в efbet Лигата "белите" надиграха с 2:0 домакина Ботев (Враца) и отново са на пето място в класирането.
В първата минута вратарят на врачани Красимир Костов за малко не си вкара нелеп автогол.
Славистите започнаха много силно двубоя и до деветата минута Калоян Кръстев на два пъти пропусна да се разпише във вратата, пазена от Костов.
 В 16-ата минута Янис Карабельов се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и даде аванс в полза на "белите". Галин Иванов центрира от фаул, Кръстев би в гредата, след това шут на защитника Емил Виячки беше блокиран и Карабельов при добавката откри резултата.
Преди почивката Георги Йомов и Галин Иванов също пропуснаха да се разпишат във вратата на Ботев.
Второто полувреме започна лошо за гостите от София. В 47-ата минута Христо Попадийн беше изгонен от главния съдия Георги Димитров, след като получи втори жълт и съответно червен картон. В 52-ата минута Георги Вълчев стреля опасно, но Георги Георгиев се справи лесно със създалата се ситуация.
Последваха размествания в отбраната на "белите", като Андреа Христов игра като десен краен защитник. Безплоден натиск за домакините и силна игра на Славия в отбрана белязаха следващия повече от четвърт час от двубоя, а в 83-ата минута защитата са намеси решително след опасен шут на Венцислав Керчев.
Две минути преди края на редовното време гол на Валери Домовчийски беше отменен заради засада.
В добавеното време на мача при бърза контра влезлият като резерва Емил Стоев се откъсна зад защитата и реализира втория гол във вратата на Ботев (Враца).

състав на Славия: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Андреа Христов, Емил Виячки, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Венцислав Бенгюзов (84-Владислав Узунов), Галин Иванов, Георги Йомов, Дарко Тасевски (56-Милен Гамаков), Калоян Кръстев (67-Емил Стоев)