Славия направи равенство с Лудогорец в последния си мач през годината

Славия завърши наравно 1:1 у дома с шампиона Лудогорец (Разград) в последния си мач от 2019 година.
Срещата от 20-ия кръг на стадион "Славия започна с по-организирана игра на гостите, а в 17-ата минута Димо Бакалов изведе Мавис Чибота, чийто удар беше спасен от Антонис Стериакис.
"Зелените", които направиха 10 промени в стартовия си състав в сравнение с мача си срещу Ференцварош в Лига Европа, поведоха в резултата в 22-ата минута. Светослав Дяков изведе Жоржиньо, който центрира за Мавис Чибота и той с глава с прехвърлящ ударне остави шансове за Антонис Стериакис.
В 28-ата минута на срещата националът Галин Иванов стреля неточно от изгодна позиция в наказателното поле.
Десет минути преди почивката Якуб Шверчок излезе сам срещу Стериакис след двойно подаване с Чибота, но ударът му не намери очертанията на вратата.
В началните минути на втората част Шверчок и Димо Бакалов пропуснаха нови голови положения пред вратата на Славия.
В 60-ата минута отново Галин Иванов шутира към вратата на гостите, но Ренан спаси удара му.
Осем минути по-късно полякът Шверчок не успя да се възползва от груба грешка пред наказателното поле на домакините и стреля неточно.
Пет минути преди края на редовното време пак Галин Иванов отправи директен удар, но Ренан отново спаси вратата си от попадение.
"Белите" отказаха да се предадат и натиснаха своя по-опитен противник. В четвъртата минута  от добавеното време Емил Стоев центрира отляво и Димитър Велковски с глава изравни резултата за крайното 1:1.
След това равенство славистите ще зимуват на пето място в класирането.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Емил Виячки, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов (82-Мартин Атанасов), Галин Иванов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов (72-Емил Стоев), Калоян Кръстев (57-Цветелин Чунчуков)