Първи успех по време на зимната подготовка

Славия постигна първи успех по време на зимната си подготовка. Воденият от Златомир Загорчич състав победи с 3:2 първодивизионния руски Оренбург във втората си приятелска среща по време на лагера в Алания.
Далечни шутове на Радослав Кирилов и Галин Иванов не намериха целта в самото начало на двубоя, докато вратарят на "белите" Георги Георгиев се отличи с три добри спасявания.
Минута преди края на първата част Иванов центрира остро към Кирилов и той отблизо реализира за 1:0.
След почивката в игра за "белите" влязоха нови 11 футболисти.
В 61-ата минута Славия достигна до втория си гол. Ивайло Димитров стреля силно, вратарят на Оренбург отби удара му, след което нападателят отново шутира, а Емил Стоев засече топката във вратата.
Четвърт час преди края на двубоя Георги Зотов намали изоставането на Оренбург с диагонален удар, който с помощта на гредата се превърна в гол.
В 85-ата минута Георги Йомов също се разписа във вратата на руснаците след подаване на Емил Стоев.
В последната минута от редовното време Оренбург получи правото да изпълни дузпа, която Артьом Кулишев превърна в гол.
Следващата контрола на славистите е на 25 януари със Спартакс (Юрмала).

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Костантин Иванов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Филип Кръстев, Дарко Тасевски, Галин Иванов, Радослав Кирилов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков (като резерви през второто полувреме влязоха: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Васил Добрев, Петър Патев, Янис Карабельов, Георги Вълчев, Георги Йомов, Емил Стоев, Мартин Атанасов, Ивайло Димитров)