Ново равенство в контролите в Турция

Славия завърши наравно 0:0 с Окжетпес в приятелски мач по време на лагера си в Турция. На двубоя присъства селекционерът на българския национален отбор Георги Дерменджиев, който изгледа всичките 90 минути в компанията на клубния президент Венцеслав Стефанов.
В 12-ата минута националът Галин Иванов отправи мощен удар, но вратарят на казахстанския отбор отби топката. Три минути след Георги Георгиев боксира топката след шут от фаул на Стоянович.
В 26-ата минута халфът Янис Карабельов шутира опасно, но топката премина над вратата на Окжетпес.
Малко преди края на първата част защитникът Христо Попадийн проби към наказателното поле и стреля, но стражът Багински спаси удара му.
През втората част на срещата двата отбора не създаваха нищо интересно в атака, като се опитваха да задържат топката по-дълго. До края събитията на терена не се промениха и мачът завърши без реализирани попадения.
След почивката за "белите" в игра влязоха нови осем футболисти, между които и новото попълнение Венелин Филипов.
На 6 февруари Славия ще изиграе последната си приятелска среща в Турция, а съперник в нея ще бъде украинският Мариупол.
До момента воденият от треньора Златомир Загорчич състав има две победи и три равенства в приятелските си мачове през зимната пауза.

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Радослав Кирилов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Емил Стоев, Ивайло Димитров  (през второто полувреме в игра влязоха Антонис Стериакис, Костадин Иванов, Венелин Филипов, Васил Добрев, Илиян Василев, Цветелин Чунчуков, Петър Патев, Димитър Стоянов)