Първо поражение в Анталия

Славия загуби с 0:3 срещу Мариупол в последната си приятелска среща по време на лагера в Анталия. Това е първо поражение за "белите" в проверките през зимната подготовка.
В 19-ата минута Серхий Хорбунов със силен шут от фаул даде аванс в полза украинците.
В самото начало на втората част славистите на няколко пъти пропуснаха да реализират попадение във вратата на Мариупол.
Четвърт час преди края на редовното време Руслан Фомин се разписа от дузпа.
В 82-ата минута националът Галин Иванов шутира опасно, но топката профуча покрай вратата на украинския отбор.
Две минути преди края на срещата, която се изигра на тежък терен, Вячеслав Танковски с удар от наказателното поле фиксира крайния резултат.
В петък Славия се прибира в София, а активът на "белите" от приятелските срещи в Турция е две победи, три равенства и една загуба.

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Венелин Филипов, Христо Попадийн, Филип Кръстев, Георги Йомов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Емил Стоев, Цветелин Чунчуков (като резерви влязоха Антонис Стериакис, Мартин Атанасов, Емил Виячки, Ивайло Димитров, Петър Патев)