Победа над Арда в първия мач за годината

Славия стартира 2020 година с победа. В двубой от 21-ия кръг в шампионата славистите се наложиха с 1:0 като гости срещу Арда (Кърджали) и запазват петото си място във временното класиране с 33 точки.
В Пловдив символичните домакини рядко стигнаха до чисти голови ситуации, въпреки че владееха повече топката.
В 36-ата минута Галин Иванов падна в наказателното поле след съприкосновение с Конър Рандъл и главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият Иванов, който хладнокръвно се разписа в средата на вратата за 0:1.
Домакините започнаха по-активно и втората част, а в 47-ата минута Спас Делев стреля от малък ъгъл, но националът Георги Георгиев внимаваше и изби топката.
В 70-ата минута Зоран Гаич стрела с глава след центриране от корнер, но Георгиев отново показа добър рефлекс и изби.
"Белите" можеха да решат всичко в срещата в 84-ата минута, когато младият Филип  Кръстев изведе Галин Иванов в чиста позиция в ляво в наказателното поле, но ударът на капитана на Славия от десетина метра премина на сантиметри край гредата.
В тази среща официален дебют направи Венелин Филипов, който влезе като резерва в края, а също от скамейката в игра се появи и Ивайло Димитров. Нападателят се завърна в Славия след малко повече от едногодишно отсъствие. Георги Вълчев също записа първите си минути с екипа на "белите".
Победата е шеста в последните общо седем гостувания за водения от треньора Златомир Загорчич състав.

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Емил Виачки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Филип Кръстев (89-Венелин Филипов), Емил Стоев, Янис Карабельов, Радослав Кирилов (69-Георги Вълчев), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (90-Ивайло Димитров)