Четвърти пореден успех класира "белите" в шестицата

Четвърти пореден успех класира

Славия постигна четвъртата си поредна победа в шампионата през пролетта на 2020 година. В двубой от 24-ия кръг, който се игра на наводнен терен, славистите спечелиха битката и се наложиха с 2:1 у дома над Ботев (Пловдив), гарантирайки си място в първата шестица в елита.
През първата част "белите" бяха значително по-активни на стадион "Славия", но не успяха да достигнат до голов удар.
В 14-ата минута топката се спря в локва при връщане на Димитър Пиргов към Янко Георгиев, Ивайло Димитров стигна първи до кълбото, а вратарят на пловдивчани го фаулира, но главният съдия Драгомир Драганов не отсъди нарушение.
Четири минути след това Андреа Христов центрира в наказателното поле, топката се удари в крака и веднага след това ръката на Станислав Работов, но отново не последва сигнал от рефера Драганов.
В 50-ата минута "белите" заслужено взеха аванс в резултата. Емил Виячки се разписа с глава след отлично центриране от ъглов удар на Емил Стоев.
В 61-ата минута Ботев имаше късмет и изравни чрез Антонио Вутов, който вкара отблизо след центриране на Димитър Тонев.
Точно 12 минути преди изтичане на редовното време Стоев асистира на появилия се от скамейката Радослав Кирилов и той реализира за 2:1 във вратата на Янко Георгиев.
След този успех Славия има актив от 42 точки на петото място във временното класиране. Воденият от старши треньора Златомир Загрорчич има шест победи и едно равенство в последните си седем шампионатни срещи.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Филип Кръстев (63-Георги Вълчев), Георги Йомов (71-Радослав Кирилов), Емил Стоев, Галин Иванов, Ивайло Димитров (73-Калоян Кръстев)