Загуба срещу Ботев (Пловдив) в контрола

Славия загуби с 0:2 като гост срещу Ботев (Пловдив) в контролна среща, играна на базата в Коматево.

Още в третата минута вратарят Стериакис се намеси решително, след като Антонио Вутов беше изведен само срещу гръцкия страж, спасил удара му.

В 21-ата минута "белите" отговориха с шут на Галин Иванов, който попадна в тялото на Янко Георгиев.

Две минути преди почивката домакините откриха резултата, след като Радослав Терзиев се разписа след центриране от корнер на Тодор Неделев.

През втората част славистите, с много промени в състава си, отново създадоха опасни положения пред вратата на пловдивчани. Преди това Антониос Стериакис направи ново отлично спасяване в 50-ата минута, след като не позволи на Тонев да се разпише от съвсем близка дистанция.

Последва изключително опасен шут от дистанция на Радослав Кирилов, който премина на сантиметри от гредата на вратата на Ботев.

В 62-ата минута "жълто-черните" реализираха втория си гол, а негов автор стана Тодор Неделев.

Влезлият като резерва Цветелин Чунчуков също не успя да се разпише за "белите", след като остана на голова позиция пред вратата на домакините четвърт час преди края на срещата.

Първият официален мач за Славия след подновяване на шампионата е гостуване срещу Царско село на 8 юни от 20.30 часа.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Георги Йомов, Филип Кръстев, Галин Иванов, Калоян Кръстев, Радослав Кирилов (като резерви влязоха Георги Петков, Димитър Стоянов, Георги Вълчев, Васил Добрев, Венелин Филипов, Ивайло Димитров, Цветелин Чунчуков, Мартин Ачков, Мартин Атанасов, Константин Иванов, Христо Иванов, Дионисиос Болионис)