Пети последователен успех за Славия в шампионата

Чунчуков с две попадения във вратата на Царско село

Цветелин Чунчуков вкара два гола, а Славия се наложи с 3:1 като гост срещу Царско село в последен двубой от 25-ия кръг в шампионата. Това е пети пореден успех за водения от старши треньора Златомир Загорчич отбор. След рестарта на efbet Лигата "белите" заемат пета позиция в класирането с 45 точки, като изостават само на една след Левски и на четири зад Локомотив (Пловдив), които са съответно четвърти и втори в подреждането.
Славия започна силно на комплекс "Царско село" и преди изтичане на 13-ата минута Петър Патев центрира перфектно отдясно и Цветелин Чунчуков с глава реализира първото си попадение в срещата.
Последваха колебливи изяви на славистите и това позволи на домакините да създадат напрежение пред Антонис Стериакис. В 25-ата минута Мирослав Будинов беше изведен зад защитата на Славия, стигна първи до топката извън наказателното поле, а главният съдия Никола Попов отсъди нарушение на Стериакис, въпреки че гръцкият вратар не посегна към краката на нападателя, който лесно падна на тревата. При последвалия фаул Антонис Стериакис се намеси решително след шут на Георги Минчев.
Десет минути след това отново Минчев не успя да се възползва от добро подаване в наказателното поле на Андерсон Кордейро.
В края на първата част отново Стериакис се намеси добре след удар на Будинов.
Две минути след почивката Андреа Христов направи решителен шпагат в наказателното поле и попречи на домакините да стигнат до чисто голово положение.
В 57-ата минута Венцислав Бенгюзов подаде към Цветелин Чунчуков и той стреля от дистанция, за да преодолее за втори път Джони Пласид, покачвайки аванса на "белите" на две попадения.
Само шест минути след това Симеон Мечев също с шут от дистанция върна един гол в полза на Царско село.
В 64-ата минута домакините пропуснаха да изравнят чрез Будинов, който беше изведен сам срещу Стериакис, но би в аут.
До края на двубоя "белите" контролираха изцяло развоя на събитията на терена и в 85-ата минута влезлият като резерва Емил Стоев с диагонален удар оформи крайното 3:1 след пас на Филип Кръстев.
"Заслужена победа. Доволен съм от играта, особено през второто полувреме. Това искам да показват футболистите на терена. Естествено имахме пропуски и грешки. Със сигурност можем и повече, особено физически. Всички са уморени. Никой не знаеше как ще бъдат нещата след толкова дълга пауза. Надявам се физически да наваксаме с напредването на мачовете. В добра серия сме. Това се дължи на себераздаването. Момчетата показват добри игри, дават всичко от себе си във всеки един мач. Имаме страхотен колектив и се надявам да продължаваме по този начин", заяви Златомир Загорчич след успеха.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов (62-Емил Стоев), Янис Карабельов (90-Емил Виячки), Галин Иванов, Радослав Кирилов (90-Георги Йомов), Филип Кръстев, Цветелин Чунчуков (83-Ивайло Димитров)

снимка: Марин Маринов, sportal.bg