Славия се върна на пътя на победите

Славия постигна изключително важен успех с 1:0 като гост срещу Локомотив в Пловдив в двубой от 27-ия кръг от Първа лига. Славистите демонстрираха отлично представяне, върнаха се на пътя на победите и накараха запалянковците да забравят за поражението от Берое преди седмица.

След четвърт час игра Лукас Масоеро стреля от външната страна на гредата след изпълнение на корнер и заучено положение с Анте Аралица.

Малко след това Филип Кръстев изведе Геолги Йомов на стрелкова позиция в наказателнтото поле, но крилото стреля на сантиметри в аут.

Седем минути преди почивката Йомов подаде за Галин Иванов, който от съвсем близка дистанция стреля в тялото на Мартин Луков и не можа да открие резултата в полза на Славия.

Христо Попадийн опита да изненада защитата на домакините с удар от въздуха, а един път и Антонис Стериакис се намеси добре след шут на Лукас Салинас.

През втората част над Пловдив заваля проливен дъжд, който направи условията за игра изключително тежки.

Славистите играха стабилно в отбрана и дочакаха своя миг след два опасни удара на Аралица.

В 76-ата минута Йомов асистира за влезлия като резерва Радослав Кирилов и той хладнокръвно осигури успеха в полза на отбора от София.

Славия има актив от 48 точки на петото място във временното класиране.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Емиял Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов (75-Георги Вълчев), Филип Кръстев, Галин Иванов, Емил Стоев (66-Радослав Кирилов), Георги Йомов (90-Калоян Кръстев), Цветелин Чунчуков (66-Ивайло Димитров)