Равенство в битката за челната тройка

Славия направи равенство 0:0 у дома срещу ЦСКА-София в двубой от 28-ия кръг от Първа лига.
Преди двубоя капитанът на "белите" Галин Иванов получи специална фланелка и плакет в чест на неговия мач номер 200 за отбора.
Първата добра възможност за гол беше в полза на гостите, но Али Соу шутира неточно. В 13-ата минута Стефано Белтраме стреля опасно, но Антонис Стериакис отби топката в корнер.
След близо половин час игра Петър Патев пробва да центрира, но опитът му се превърна в коварен удар, но Густаво Бусато отби кълбото.
В 34-ата минута Галин Иванов изпълни бързо фаул и топката достигна до Георги Йомов, който не успя да бие, тъй като топката му беше избита в последния момент от Пламен Гълъбов. При ъгловия удар Радослав Кирилов стреля, но Бусато улови.
Седем минути след почивката ЦСКА-София изпусна най-чистото положение до момента. Белтраме изведе Рубен Пинто, който се озова сам срещу Стериакис, но шутира в аут. Славия отговори секунди по-късно, когато Кирилов отправи опасен фалцов удар с десния крак, но над вратата на гостите.
В 62-ата минута Тиаго би от над 25 метра, но Стериакис отново внимаваше и ликвидира опасността.
Малко след това отново Тиаго стреля опасно, топката се удари в Андреа Христов, но премина на сантиметри покрай вратата на "белите".
Четвърт час преди края Йомов центрира прецизно към Кирилов и той със задна ножица опита изключително красив удар, който срещна напречната греда на вратата на "червените".
В добавеното време удар с глава на Али Соу мина над вратата, пазена от Стериакис.
След това равенство "белите" остават на пето място в класирането с актив от 49 точки, но пазапзват всички шансове за класирането в топ 3.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Емил Виячки, Андреа Христов, Христо Попадийн, Георги Йомов (88-Ивайло Димитров), Галин Иванов, Янис Карабельов, Филип Кръстев (88-Георги Вълчев), Радослав Кирилов (78-Емил Стоев), Цветелин Чунчуков (68-Калоян Кръстев)

снимки: sportal.bg