Ценен успех след обрат срещу Левски

Славия постигна ценен успех с 2:1 като гост срещу Левски в дербито от 29-ия кръг в efbet Лигата. Победата след обрат през второто полувреме остави славистите в борбата за челната тройка и местата, даващи право на участие в Лига Европа.

В деветата минута Найджъл Робърта опита да притеснява защитата на "белите", но топката излезе в аут след рикошет в крака на нападателя от Нидерландия.

Четири минути след това Галин Иванов центрира от корнер и Венцислав Бенгюзов с глава опита да изненада Георги Георгиев, но бившият вратар на Славия отби удара му.

В 16-ата минута Антонис Стериакис отби удар с глава на Холмар Ейолфсон, но при последвалото разбъркване Станислав Иванов се възползва от неточност в отбраната и прати кълбото в мрежата на Славия.

В самия край на първата част Венцислав Бенгюзов и Цветелин Чунчуков не успяха да отправят голови удари към вратата на домакините.

Началото на втората част беше колебливо за славистите, но в 65-ата минута влазлият като резерва Ивайло Димитров се разписа красиво с глава след центриране от корнер на Георги Йомов. Това е трето попадение за Димитров срещу вековния съперник през кампанията. През март нападателят вкара двата гола при успеха на "белите" с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов".

Последва спасяване на Стериакис след опасна атака на Мартин Петков. Секунди по-късно Филип Кръстев беше изведен на голова позиция от Ивайло Димитров, а младият халф се засуети и не успя да преодолее Георгиев.

Гръцкият страж Стериакис направи брилянтно спасяване четвърт час преди края след шут от фаул на Франко Мазурек.

Развръзката в двубоя дойде в 85-ата минута след солова акция на Филип Кръстев, който премина през трима бранители на Левски и с техничен диагонален шут осиури успеха в полза на Славия.

Това е втора поредна победа за възпитаниците на Златомир Загорчич като гости над Левски. Двубоят беше ръководен от топсъдията на Франция и Европа - Клеман Тюрпен.

Славия има актив от 52 точки на четвърто място във временното класиране.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Андреа Христов, Емил Виячки, Христо Попадийн (88-Ертан Томбак), Янис Карабельов (87-Георги Вълчев), Филип Кръстев, Галин Иванов, Венцислав Бенгюзов(52-Георги Йомов), Радослав Кирилов(66-Емил Стоев), Цветелин Чунчуков (52-Ивайло Димитров)