Победа над Лудогорец прати "белите" на бараж за Европа

Победа над Лудогорец прати

Славия победи с 3:1 у дома Лудогорец (Разград) в мач от 31-ия кръг в efbet лигата. Воденият от Златомир Загорчич състав завършва сезона на трето място, изпреварвайки Левски, който загуби с 1:2 у дома от Локомотив (Пловдив). "Белите" влиза в призовата тройка за първи път от 1997 година насам. През следващата седмица славистите ще играят бараж за участие в Лига Европа на свой терен срещу Ботев (Пловдив).
"Белите" поведоха в резултата още в 12-ата минута чрез младия Филип Кръстев, който се разписа със силен и точен удар от дистанция.
Малко след това Калоян Кръстев беше близо до второ попадение във вратата на шампионите, но топката се отби в тялото на Георги Терзиев.
В 29-ата минута славистите достигнаха до втория си гол, когато Емил Стоев центрира към Христо Попадийн и той отблизо се разписа.
В 37-ата минута Сисиньо получи червен картон заради удар срещу Венцислав Бенгюзов при спряна игра. В тази ситуация помощник-треньорът на "белите" Мартин Кушев също беше отстранен от резервната скамейка.
В добавените минути на първата част Радослав Кирилов покачи аванса за Славия на 3:0 с красив удар от въздуха след асистенция на Емил Виячки.
През второто полувреме темпото на игра значително спадна, но славистите продължиха да контролират събитията на терена. Малко повече от четвърт час преди края на двубоя Дан Битон с далечен шут реализира почетен гол в полза на "зелените".
Първият успех над разградчани след 2012 година осигури 55 точки за Славия на третото място в крайното класиране.
Баражът за Лига Европа срещу пловдивския Ботев е следващата седмица на стадион "Славия".

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн (66-Ертан Томбак), Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов, Филип Кръстев (76-Георги Йомов), Емил Стоев, Радослав Кирилов (89-Димитър Стоянов), Калоян Кръстев