Славия отново е в Европа

Славия отново се класира за Лига Европа след победа с 2:1 у дома над Ботев (Пловдив). Славистите изиграха със стил решителния мач, даващ право на участие във втория по сила европейски клубен турнир, и зарадваха своите запалянковци. Преди решителния двубой феновете на Славия наградиха със специална тениска бившия капитан на отбора Галин Иванов.

В 12-ата минута Милен Гамаков стреля над вратата от фаул, отсъден за нарушение срещу Филип Кръстев през наказателното поле.

Пет минути след това Христо Попадийн направи груба грешка, подарявайки топката в наказателното поле на Александър Тонев, но нападателят на пловдивчани шутира в аут.

Последваха неточни удари на Янис Карабельов и Цветелин Чунчуков.

Стигна се до 41-ата минута, когато Радослав Кирилов премина през защитата на Ботев и достави топката за Карабельов, който отблизо откри резултата.

След почивката "белите" контролираха изцяло играта на терена и не допуснаха опасности пред вратата, пазена от Антонис Стериакис. Тодор Неделев и Антонио Вутов стреляха неточно, а Славия изчакваше своите шансове на контратака.

В 84-ата минута Филип Кръстев отново беше съборен пред наказателното поле и Ивайло Димитров вкара красив втори гол във вратата на пловдивчани след прецизно изпълнение на фаул.

Три минути по-късно невнимание в отбраната на "белите" позволи на Андерсон Барбоса отблизо да реализира почетен гол в полза на гостите.

В самия край на срещата на стадион "Славия" Джонатан удари без топка Христо Попадийн до страничната линия и получи червен картон от главния съдия Станислав Тодоров.

След края на двубоя славистите получиха бронзовите медали за третото си място в крайното класиране в шампионата и отпразнуваха класирането за Лига Европа заедно със събралите се пред стадиона няколкостотин фенове.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Венцислав Бенгюзов (66-Георги Вълчев), Георги Йомов (54-Емил Стоев), Радослав Кирилов (74-Калоян Кръстев), Цветелин Чунчуков (65-Ивайло Димитров)

снимки: sportal.bg