Разочароващо равенство с Черно море в първия кръг

Славия направи разочароващо равенство 1:1 у дома с Черно море на старта на новия шампионат. Множество пропуски през целия двубой и груби индивидуални грешки в самия край попречиха на "белите" да започнат сезона с успех.
Славистите откриха резултата още в шестата минута с удар с глава на Андреа Христов, който се разписа след центриране от корнер на Георги Йомов.
Веднага след това Антонис Стериакис отби удар отблизо на Исмаил Иса, а това беше единственото опасно положение в полза на варненци в продължение на целия мач.
В края на първата част Йомов на два пъти беше неубедителен в наказателното поле и пропусна да реализира втори гол във вратата на гостите. Веднъж и защитата на гостуващия тим изби топката от голлинията след подаване на Георги Йомов към Радослав Кирилов пред опразнената врата на "моряците".
Димитър Рангелов стреля неточно от фаул в 44-ата минута на двубоя.
Девет минути след почивката Емил Виячки стреля опасно с глава, но вратарят Дюлгеров с последни сили спаси удара му след центриране от корнер.
Четвърт час преди края на двубоя Йомов шутира отлично от фаул, но Дюлгеров отби топката в страничната греда и отново не се стигна до нов гол във вратата на Черно море.
В тези минути отборът от Варна не успя да създаде чисти положения пред вратата на Славия, а "белите" се бранеха умело и не допуснаха никакво напрежение пред Антонис Стериакис.
Дълбоко в добавеното време при бърза контра Цветелин Чунчуков имаше възможност да задържи топката или да подава, но избра да шутира от далечна дистанция и подари последна възможност за атака на Черно море. Варненци се възползваха и в петата минута от продължението се добраха до изравняване. Виктор Попов центрира отдясно, Стериакис тръгна да излиза, но кълбото го прехвърли и достигна до Стефан Велев, който със силен удар и малко късмет изравни резултата за крайното 1:1.
Срещата беляза завръщането на нападателя Димитър Рангелов в Славия. Бившият национал направи повторен дебют за родния си отбор, но беше заменен принудително в 80-ата минута, след като получи удар в главата от съперник.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов (62-Георги Вълчев), Янис Карабельов, Филип Кръстев, Георги Йомов, Радослав Кирилов (90-Ивайло Димитров) и Димитър Рангелов (80-Цветелин Чунчуков)