Загуба в Разград

Славия допусна неприятно поражение с 0:3 срещу шампиона Лудогорец в двубой от втория кръг в шампионата.

Славистите се държаха на ниво до края на първата част, но след това отстъпиха с три гола разлика в двубой, който можеше да завърши по съвсем различен начин.

При "белите" най-сериозният отсъстващ беше капитанът Янис Карабельов, очакващ трансфер зад граница. В негово отсъствие с лентана беше талантливият Филип Кръстев, който се представи на високо ниво и също ще замине за чужбина през 2021 година.

В средата на първото полувреме Радослав Кирилов получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Димитър Стоянов. В същото време домакините не успяха да застрашат сериозно вратата, пазена от Антонис Стериакис.

В последните секунда на първата част Каули Оливейра шутира, но Стериакис отби удара му. Топката попадна в Сисиньо, който от дистанция прехвърли гръцкия страж на "белите", за да открие резултата в полза на домакините.

През втората част славистите опитаха да изравнят, но в 70-ата минута се стигна до удар в гредата на Текпетей.

Само две минути след това Мавис Чибота от фаул реализира второто попадение в полза на "зелените".

Пет минути след това Ихиньо беше съборен в наказателното поле от Емил Виячки и Козмин Моци оформи крайното 3:0 от дузпа.

Славистите все още нямат победа през новия сезон, като остават само с една спечелена точка от домакинството с Черно море преди седмица.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Милен Гамаков, Емил Виячки, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Венцислав Бенгюзов (54-Калоян Кръстев), Филип Кръстев, Радослав Кирилов (23-Димитър Стоянов), Георги Йомов, Димитър Рангелов (54-Ивайло Димитров)

снимка: spotral.bg