Славия разгроми столичния Локомотив в първенството до 17 години

Славия разгроми с 6:1 като гост Локомотив (София) в мач от четвъртия кръг в елитната юношеска група на България до 17 години, зона Запад.
Още в осмата минута Георги Шопов даде аванс за "белите" след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Красимир Русинов.
Малко по-късно домакините имаха късмет и изравниха чрез Калоян Узунов.
Славистите заслужено си върнаха аванса в 40-ата минута чрез точен шут на Петър Долапчиев.
Превъзходството на Славия след почивката беше смазващо. Борис Димитров направи резултата 3:1 в самото начало на второто полувреме на двубоя.
Последваха множество пропуски в бяло, но до логичното се стигна в 71-ата минута, когато точен във вратата на "червено-черните" беше Иван Аспарухов.
В последните шест минути от редовното време на срещата Георги Шопов се разписа още два пъти, за да оформи своя хеттрик и крайното 6:1.
До момента воденият от треньора Мариян Стоянов състав има актив от три победи и само едно равенство, заемайки второто място в класирането до момента с 10 спечелени точки.
В петия кръг от шампионата славистите ще се изправят срещу Септември (София). Двубоят е на 27 август от 11.30 часа.