Ранно отпадане от Европа

Славия отпадна от европейските клубни турнири през сезон 2020-2021. Славистите загубиха с 1:2 като гости срещу Кукъси в среща от първия квалификационен кръг и напускат втория по сила турнир в Европа след изиграването на само един двубой.

През първата част от срещата двата отбора се дебнеха, като не създадоха интересни положения пред двете врати. Точните удари липсваха в очакване на развръзката след почивката.

Липсващият последен пас не позволи на възпитаниците на Златомир Загорчич да сътворят нещо по-интересно пред вратата, пазена от Дашамир Джика.

Славия започна уверено през втората част, но нарушение на Петър Патев срещу резервата Албин Джика в наказателното поле доведе до дузпа в полза на Кукъси. Патрик Фрейдей преодоля Антонис Стериакис и даде аванс за домакините.

Десет минути след това далечен удар на Филип Кръстев беше избит в корнер от страта на албанския тим.

Стигна се до 81-ата минута, когато Патев центрира за Калоян Кръстев, той се извиси над отбраната на Кукъси и с глава изравни резултата.

Само четири минути след това домакините достигнаха до решителното попадение. Зенел Гавазай центрира и Годберг Купър се вклини в защитата на "белите" и с акробатично изпълнение реализира за 2:1.

В оставащите минути до края се играл много малко футбол, като слалвистите не успяха да оформят натиск в търсене на изравняването.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Андреа Христов, Петър Патев, Янис Карабельов, Георги Вълчев (73-Венцислав Бенгюзов), Емил Стоев (87-Димитър Стоянов), Калоян Кръстев, Филип Кръстев, Димитър Рангелов (62-Ивайло Димитров)