Славия завършва на първо място в Елитната юношеска група до 19 години

Победа с 2:0 срещу Видима-Раковски осигури лидерската позиция на "белите"

Славия завърши на първо място през есенния дял в Елитната юношеска група до 19 години. В среща от последния 17-и кръг възпитаниците на Християн Войнов очаквано надделяха с 2:0 навън срещу Видима-Раковски. Първият гол за младите слависти реализира централният защитник Иван Атанасов в 40-ата минута.

"Белите" имаха превъзходство и след почивката, като в 78-ата минута другият централен бранител Кирил Огнянов оформи крайния резултат 2:0 в полза на Славия.

Домакините от Севлиево останаха с 10 души на терена заради червен картон на техен състезател 10 минути преди края.

Столичани завършват есенния полусезон като лидери в класирането с актив от 41 точки след 16 изиграни двубоя. Головата им разлика е 38:9, като единственото поражение на Славия е от Левски. "Сините" са на второ място с 40 точки, е трети е Чавдар (Етрополе) с 39 точки.

До средата на декември "белите" ще изиграят няколко контролни срещи, след което ще бъдат пуснати във ваканция до началото на януари. Вторият дял на шампионата в Елитната юношеска група до 19 години ще започне през февруари.