Ново поражение в първенството

Славия допусна четвърта поредна загуба в шампионата и общо пета във всички турнири. в среща от петия кръг славистите отстъпиха с 0:2 при домакинството си срещу Берое.
В 18-ата минута Алиун Фал откри резултата след удар от близка дистанция. Берое изпълни корнер отдясно, Антонис Стериакис спаси удар с глава, но се сблъска със своя съотборник Христо Попадийн и падна. Топката достигна до Фал, който не пропусна от съвсем близка дистанция.
Гостите започнаха по-добре второто полувреме. В 48-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Еривалдо стреля с глава, но неточно.
В 51-ата минута Фуртадо отново направи пробив, центрира остро по земя, след което топката премина през куп от играчи и на задната греда Попадийн нелепо я засече в собствената си мрежа.
Четири минути по-късно Попадийн можеше да се реваншира. Той засече остра топка отдясно, подадена от Калоян Кръстев, но тя премина над гредата.
В 61-ата минута Берое пропусна да увеличи преднината си след пропуск на Еривалдо, а четири по-късно Калоян Кръстев за "белите" не успя да намали изоставането на своя тим след удар с глава.
В четирите си последователни шампионатни поражение славистите не са реализирали нито едно попадение и остават със само една спечелена точка до момента на 13-ата място в класирането в Първа лига.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Венелин Филипов, Андреа Христов, Емил Виячки, Христо Попадийн, Радослав Терзиев (64-Георги Вълчев), Янис Карабельов, Филип Кръстев (74-Димитър Рангелов), Емил Стоев (65-Атанас Кабов), Радослав Кирилов, Калоян Кръстев