Първи успех през кампанията

Филип Кръстев бележи за победата срещу Царско село

Славия прекъсна серията си от шест поредни поражения във всички турнири. В двубой от седмия кръг в шампионата славистите, водени от Мартин Кушев, победиха трудно с 1:0 у дома Царско село.

Голът за първата победа през сезона реализира Филип Кръстев през второто полувреме. На два пъти преди почивката гредите помогнаха на Антонис Стериакис да запише суха мрежа.

Началото на срещата на стадион "Славия" беше равностойно, но в 27-ата минута удар с глава на Мартин Кавдански след изпълнение на корнер се отби от външната страна на гредата.

В последните секунди на първата част удар от фаул на Борис Галчев се отби в напречната греда зад Стериакис.

В първите минути след паузата славистите бяха по-активният отбор на терена. Милен Гамаков изведе новото попълнение Атанас Кабов на стрелкова позиция, но крилото би по земя и Джони Пласид чукна топката с върха на пръстите си в корнер.

В 72-ата минута влезлият като резерва Емил Стоев центрира към Филип Кръстев и младият талант с глава осигури ценния успех в полза на Славия.

До края на двубоя "белите" се бранеха умело, а на два пъти и Антонис Стериакис се намеси решително пред голлинията.

След този успех Славия има актив от 4 точки и в следващия кръг гостува на Монтана.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Ертан Томбак, Андреа Христов, Радослав Терзиев, Христо Попадийн, Милен Гамаков (60-Георги Вълчев), Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Филип Кръстев, Атанас Кабов (56-Емил Стоев), Калоян Кръстев (90-Димитър Рангелов)