Трети пореден успех над Левски

Калоян Кръстев се разписа при повторния дебют на Тарханов

Славия постигна трета поредна победа в дербито с Левски. В двубой от деветия кръг в шампионата славистите се наложиха с 1:0 у дома над вековния си противник, а голът на победата беше реализиран от Калоян Кръстев преди почивката.
Повторният дебют на старши треньора Александър Тарханов донесе радост на "бялата" общественост и осигури едва втори успех за Славия през кампанията.
В 34-ата минута Живко Атанасов стреля слабо и топката беше хваната от Георги Петков.
Секунди след това Петков подаде дълго към Атанас Кабов, който свали за Калоян Кръстев и младежкият национал на скорост се измъкна от защитата на "сините", като с техничен прехвърлящ удар реализира решителното попадение във вратата, пазена от Николай Михайлов.
Само две минути след това бившият футболист на "белите" Живко Атанасов избута без топка Кабов и получи директен червен картон от главния съдия Станислав Тодоров.
В самия край на първата част славистите имаха нов шанс да реализират второ попадение в мача, но Атанас Кабов от няколко метра не успя да прати кълбото в празната врата на Левски след остро подаване на Радослав Кирилов.
След почивката Славия привидно отстъпи инициативата на гостите, но не позволи на Левски да създаде напрежение пред вратата на "белите". В 60-ата минута удар от наказателното поле на Здравко Димитров излезе в аут. Четвърт час преди края на редовното време остра атака на Емил Стоев при числено превъзходство за славистите в наказателното поле не доведе до удар към вратата, пазена от Михайлов.
Официален дебют с екипа на Славия направи Филип Антовски.
"Белите" имат три шампионатни успеха срещу Левски в рамките на 2020 година.

състав на Славия: Георги Петков, Андреа Христов, Христо Попадийн (81-Петър Патев), Филип Антовски, Радослав Терзиев, Георги Вълчев (89-Мартин Атанасов), Атанас Кабов (56-Димитър Рангелов), Янис Карабельов, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев