Славия загуби в Анталия

"Белите" започнаха с 0:2 от румънци

Славистите започнаха със загуба серията си от контроли на лагера си в Анталия. В първия си мач на турска земя „белите” паднаха с 0:2 от първодивизионния румънски Брашов, като головете паднаха след почивката.

Треньорът Мартин Кушев пусна изцяло експериментален състав, като на терена се появиха всички 27 футболисти, които са на подготовката в хотел „Мелас Лара”. Не играха само двамата, които имат контузии – Богомил Дяков, който се възстановява от операция на скъсани връзки и Павле Порара, който почувства болки в коляното на тренировката в събота. Сърбинът бе ударен лошо на мача със Сливнишки герой в София, но според доктора на отбора състоянието му не е тревожно и е въпрос на дни да поднови отново активни занимания.

На практика защитниците играха по едно полувреме срещу румънците. Първата част действаха Живко Желев и Кирил Огнянов в центъра, Филип Филипов отляво и Георги Пашов отдясно и Емил Петров на вратата. След почивката двойка централни бранители бяха Даниел Златков и Иван Тодоров, Радослав Димитров заигра отдясно, а Михаил Милчев – отляво, Стефано Кунчев – на вратата. Като цяло през първото полувреме нямаше пропуквания в отбраната, а през второто Милчев имаше проблеми на фланга си, както и Тодоров и Златков допуснаха неразбирателство, позволило на унгареца Хотнаги да вкара втория гол в 75-ата минута. Преди това Брашов откри в 60-ата, след като Стефано Кунчев даде неточен пас с ръка, топката попадна у съперника и португалецът Педро Мутиньо бе точен за 1:0. Две минути след това Георги Христов пропусна последователно да отбележи на два пъти от чисти положения и веднага след това направи единствения груб фал в мача, за което бе изгонен. Уговорката бе при червен картон да няма смяна и славистите близо половин час бяха в намален състав.

Халфовете и нападателите получиха по 30 минути игрално време. Напред започнаха Николай Божов и Влади Златинов, като вторият бе значително по-активен. Зад тях като титуляр излезе французинът Ясин Мохамед, който се чувства значително по-удобно на дефанзивна позиция, и Йордан Юруков, един от най-добрите за „Славия” в мача. Именно той изпълни страхотно пряк свободен удар в 30-ата минута, но топката срещна сглобката на гредите на румънската врата. В титулярния състав също така бяха оставилият отлични впечатления Жуниньо и Петър Димитров.

В 30-ата минута влязоха Акиоши, Милан Ставрич, Цветозар Тодоров и Янко Сандански на мястото на квартета в средата на терена и в атаката. Японецът определено бе откритието на мача за „Славия”, като направи много хубави акции в средата на терена, показа добро владеене на топката на голяма скорост, бърз демараж и способност да се освобождава от двама съперници на малко място. И това при положение, че преди 24 часа бе прелетял половината земно кълбо, за да пристигне от Токио в Анталия.

След почивката заиграха Спас Георгиев и Владислав Романов, а в последните 30 минути влязоха Георги Христов, Даниел Васев, Радослав Василев и Рамазан Бишевич.

За пропуските на Христов и за гредата на Юруков вече стана дума. От чисти положения не реализираха Желев преди почивката и Георгиев, Василев и Васев след нея. Като цяло „Славия” имаше двойно повече изработени ситуации за гол, но ги пропиля.