Славия загуби от Левски

Слабото съдийство на Георги Кабаков помогна на "сините"

Славия загуби с 0:3 у дома от Левски в дербито на отложения 16-и кръг на "А" група. Двубоят ще се запомни със слабото съдийство на Георги Кабаков, който в 25-ата минута отсъди дузпа за Левски и показа червен картон за нарушение на вратаря Емил Петров. Секунди преди това Кристовао Рамос получи топката в явна засада и навлезе в наказателното поле, където беше закачен от Петров. Иван Цветков реализира отсъдената  несправедливо дузпа за 0:1, а резервният вратар Стефано Кунчев замени Владислав Златинов.
Останалите два гола за гостите бяха дело на Дарко Тасевски и Тони Калво през второто полувреме, а Георги Кабаков изнерви ненужно двубоя с отсъжданията си през всичките 90 минути, помагайки на Левски да спечели важните три точки.
Загубата е втора поредна за "белите", а тежката серия на отбора продължава с домакинство на Лудогорец през уикенда.

състав на Славия: Емил Петров, Богомил Дяков, Живко Желев, Даниел Златков, Филип Филипов (71-Мартин Тошев), Петър Димитров (79-Милан Ставрич), Георги Христов, Николай Божов, Владислав Златинов (27-Стефано Кунчев), Тайсуке Акиоши, Радослав Димитров.