Славия изпусна победата срещу Черноморец

Мачът с бургазлии завърши 1:1

Славия изпусна да спечели важна победа срещу отбора на Черноморец. Белите бяха по-активни на собствения си стадион и поведоха още в 11-ата минута след удар с глава на Живко Желев. 12 минути по-късно обаче колективна грешка в защитата, както и на вратаря, позволи на Шаешу да изравни с удар по диагонала от 23-24 метра.

След почивката домакините отново бяха по-инициативният отбор, по-често владееха топката, създаваха повече опасни ситуации за гол. Но добри положения пропиляха Петър Димитров, Влади Романов и Влади Златинов.

В 60-ата минута отборът на Черноморец остана с 10 души, след като втори жълт картон получи Жереми Фо-Поре. До края на мача гостите заиграха откровено в глуха защита, а славистите така и не успяха да организират силен натиск. Малко преди последния съдийски сигнал Николай Божов премина трима играчи на съперника в наказателното поле и отправи техничен удар, който мина на сантилетни над гредата.

Съставът на Славия: Стефано Кунчев, Радослав Димитров, Живко Желев, Филип Филипов,  Даниел Златков, Богомил Дяков, Янко Сандански (Георги Христов), Влади Романов (Николай Божов), Тайсуке Акиоши (Мартин Тошев), Влади Златинов, Петър Димитров.