Славия загуби в Пловдив - 1:2

„Белите” проспаха началото и не стигнаха до обрат

Славия загуби от Локомотив (Пд) с 1:2 като гост и остана с 43 точки в класирането. Тимът на треньора Мартин Кушев проспа първите 8 минути и допусна два гола, дело на Сержиньо и Христо Златински.

11 минути преди края Славия върна гол чрез Радослав Василев, но не стигна до обрат.

„Не можах да позная отбора в първите минути – разочарован бе Кушев. – Нядавах се на по-добър резултат в Пловдив. До края имаме нужда от пет победи. Всеки отбор от първите шест може да стигне до евротурнирите.”

Славия е на 6 т. от четвъртото място, даващо последната квота за Европа.

Състав срещу Локо (Пд): Емил Петров, Радослав Димитров, Даниел Златков, Живко Желев, Богомил Дяков, Янко Сандански, Цв. Тодоров (Павле Попара), Акиоши, Владислав Романов (Спас Георгиев), Владислав Златинов, Мартин Тошев (Радослав Василев).