Славия направи равенство в Елитната група до 17 години

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си на аутсайдера Локомотив (София) в мач от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

В 20-ата минута на двубоя вратарят на "белите" Иван Качаков получи червен картон заради игра с ръка извън наказателното поле. Въпреки това славистите поведоха в резултата след попадение с глава на Виктор Ценков, дошло след центриране на Атанас Кръстев от фаул.

В 47-ата минута Владимир Семерджиев от домакините изравни, а само 60 секунди по-късно Локомотив също остана в намален състав на терена заради втори жълт картон на Димитър Велковски.

Славия не успя да достигне до победата във втори пореден мач, а удар на Атанас Кръстев срещна гредата на вратата на "червено-черните".

След това равенство възпитаниците на Владимир Иванов се намират на първо място в класирането с актив от 49 точки. Литекс е на втора позиция с две точки по-малко и един изигран двубой по-малко.