Славия печели с 2 гола на Златинов

"Белите" победиха Светкавица с 2:0

Славия спечели у дома срещу изпадналия Светкавица с 2:0 в мач от 28-ия кръг на „А” група. И двата гола вкара Влади Златинов, който след привличането си през зимната пауза има вече 6 попадения за отбора. Нападателят вкара в 18-а и 90-а минути.

С успеха Славия събра 50 точки и записва един от най-добрите си сезони в последното десетилетие като точков актив. Треньорът Мартин Кушев изрази задоволство от резултата, особено предвид участието в двубоя на доста млади играчи.

Неприятно за Славия бе изгонването на Петър Димитров още в 34-ата минута, след като крилото получи два жълти картона.

В следващия кръг Славия приема Монтана, а в последния 30-и рунд гостува на Черно море във Варна.

Съставът срещу Светкавица:  Стефано Кунчев, Филип Филипов, Михаил Милчев, Даниел Златков, Радослав Димитров, Владислав Романов (Спас Георгиев), Павле Попара, Цв. Тодоров (Йордан Юруков), Тайсуке Акиоши, Владислав Златинов, Петър Димитров.