Разгромно поражение срещу ЦСКА 1948

Славия допусна най-тежкото си поражение до момента през сезона. В десетия кръг без някои от основните си играчи славистите загубиха с 1:5 срещу ЦСКА 1948 на стадион "Васил Левски".
Началото на двубоя не предвещаваше резултата в края на двубоя, като преди почивката славистите изпуснаха да реализират попадения във вратата, пазена от Даниел Наумов.
Венцислав Бенгюзов шутира в ръцете на Наумов от изгодна позиция, но в 33-ата минута Мартин Камбуров се разписа с глава след центриране от корнер на Марио Топузов.
 Осем минути по-късно удар на Димитър Рангелов срещна гредата на вратата на "червените", а в 43-ата минута Васил Шопов беше изпуснат от защитата на "белите", и отблизо реализира за 2:0.
Четири минути след началото на втората част Калоян Кръстев асистира към Емил Стоев, който намали изоставането на Славия.
Секунди по-късно удар на Камбуров излезе в аут, а в 53-ата минута опитният нападател се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев в наказателното поле срещу Марио Топузов.
В 63-ата минута Серкан Юсеин центрира отдясно и Ангел Бастунов с глава също се разписа във вратата на Славия.
Девет минути преди края на редовното време резервата Бастунов пак с глава оформи крайния резултат след центриране на Александър Александров.

състав на Славия: Георги Петков, Христо Попадийн (60-Ертан Томбак), Милен Гамаков, Радослав Терзиев, Филип Антовски, Венцислав Бенгюзов (60-Мартин Атанасов), Георги Вълчев, Емил Стоев (80-Атанас Кабов), Радослав Кирилов, Димитър Рангелов (72-Димитър Стоянов), Калоян Кръстев