"Белите" не успяха да избегнат поражението срещу Лудогорец

Славия допусна още едно поражение в шампионата. В двубой от 15-ия кръг славистите отстъпиха с 0:2 у дома срещу шампиона Лудогорец.
Още в самото начало на двубоя опасен удар на Радослав Кирилов беше избит в корнер.
След 10 минути игра шут на Кирил Десподов мина над горната греда на вратата, пазена от Светослав Вуцов.
В 24-ата минута Десподов стреля от фаул и топката срещна горната част на гредата и излезе в аут.
Минута преди края на първата част Вуцов спаси удар на Мавис Чибота.
Малко след почивката Филип Антовски изби кълбото от голлинията след удар на Чибота.
В 65-ата минута Десподов центрира от фаул и влезлият като резерва Клаудиу Кешерю с глава реализира във вратата на Славия. При попадението останаха сериозни съмнения за нарушение в наказателното поле срещу Венцислав Бенгюзов, но главният съдия Драгомир Драганов посочи центъра в тази ситуация.
Малко след това Вуцов се намеси добре след удари на Доминик Янков и Кирил Десподов.
Осем минути преди края на редовното време Алекс Сантана шутира от дистанция, топката се отби в Милен Гамаков, заблуди неопитния Светослав Вуцов, който допусна грешка и не се намеси добре, позволявайки на топката отново да влезе във вратата.
В тази среща за Славия се завърнаха Янис Карабельов и Емил Стоев. Следващата среща на "белите" е на 9 декември срещу Ботев (Враца).

състав на Славия: Велислав Вуцов, Петър Патев, Андре Христов, Милен Гамаков, Филип Антовски, Янис Карабельов (73-Дарко Тасевски), Георги Вълчев (59-Венцислав Бенгюзов), Филип Кръстев, Драгош Фирцулеску (59-Емил Стоев), Радослав Кирилов, Димитър Рангелов (68-Калоян Кръстев)