Поражение в края на 2020 година

Славия завърши с поражение 2020 година. В двубой от 16-ия кръг в Първа лига славистите паднаха с 0:2 като гости срещу Локомотив в Пловдив.
На тежкия терен и при почти непрестанен валеж от дъжд воденият от Александър Тарханов отбор се бори много, но допусна десетата си загуба в шампионата.
Началото на срещата се забави с пет минути заради токов удар.
Домакините се приспособиха малко по-бързо към тежките условия за игра и заиграха малко по-уверено. След четвърт час Бирсент Карагарен се измъкна от защитата на Славия, но стреля неточно. В 18-ата минута Парвиз Умарбаев центрира, а Георги Минчев се разписа с глава за 1:0 в полза на пловдивчани.
Славистите се опитаха да реагират и в 30-ата минута Филип Кръстев излезе на удобна позиция, но отправи неточен удар към вратата на "черно-белите". При ответната атака на Локомотив Диниш Алмейда удари напречната греда на вратата, пазена от Светослав Вуцов.
Две минути преди почивката Мартин Луков отрази удар на Радослав Кирилов от наказателното поле.
В 54-ата минута Георги Минчев стреля от удобна позиция, а Светослав Вуцов изби топката и при добавката на Момчил Цветанов отправи много неточен удар. Три минути по-късно вратарят на "белите" изби кълбото след шут на Георги Минчев.
В 70-ата минута Кирилов стреля от удобна позиция, но Луков спаси. Гостите продължиха да атакуват и в 74-ата минута стражът на локомотивци спаси удар на Калоян Кръстев.
Три минути преди изтичане на редовното време Дарко Тасевски изпълни пряк свободен удар, но Луков хвана топката.
Кристиан Гомис фиксира крайното 2:0 за Локомотив Пловдив в края на даденото от рефера петминутно продължение на редовното време.
Славия завърши със само 12 точки след края на есенния дял на шампионата. Филип Кръстев изигра последния си двубой за "белите", като през 2021 година ще замине за Белгия, за да облече екипа на Ломел.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Андреа Христов, Филип Антовски,  Милен Гамаков, Емил Стоев (62-Драгош Фирцулеску), Георги Вълчев (80-Дарко Тасевски), Янис Карабельов, Радослав  Кирилов, Димитър Рангелов, Филип Кръстев (69-Калоян Кръстев)