Локомотив (Пд) - Славия 2:1

Трета поредна загуба на белите...

Славия загуби с 1:2 в Пловдив от Локомотив и така трети пореден кръг, след чудесното начало на пролетния шампионатен дял (10 точки от 4 мача), няма спечелена точка. С актив от 30 точки белите са далеч от "Зона Европа".

На стадион "Лаута" Славия допусна гол още в 9-а минута, отборът успя да върне попадението чрез Попара с шут отдалеч, но веднага след почивката отново допусна голова ситуация. В нея се намеси реферът Антон Генов, който отсъди някаква спорна дузпа в полза на домакините. Според Генов Йордан Петков е спънал Димитър Илиев в наказателното поле, макар че контакт между двамата футболисти почти нямаше...

В оставащото време белите натиснаха да изравнят, но така и не стигнаха до втори гол, въпреки че треньорът направи и смени. Най-фрапантен бе пропускът на резервата Бето, който от 3 метра на празна врата прати топката високо над гредата, а секунди преди края на мача Галин Иванов уцели левия стълб на вратата на Локомотив.

1:0 - Кики (9), 1:1 - Попара (24), 2:1 - Даксон (50 - дузпа)

Славия: Господинов, Вл. Иванов, Петков, Кавдански, Р. Петров, Карлос, Попара, Керчев, Дубала, Ортега (73 - Бето), Ристич (70 - Г. Иванов)

В групата за мача: Ем. Петров, Дяков, Самокишев, Р. Димитров, Коприваров